Kamera Sistemi

CCTV Güvenlik kameraları birçok bileşenden meydana gelmektedir.Öncelikle Güvenlik kameraları çeşitleri hakkında bilgi vermekte yarar var.Güvenlik kamerası çeşitleri Sabit CCD Güvenlik kameraları,Dome Tip CCD Güvenlik Kamerası,Speed Dome Güvenlik Kamerası,IP CCD Güvenlik kamerası,Gizli Kamera diye tabir ettiğimiz Güvenlik Kameralari dır.

Sabit CCD Güvenlik Kameraları:Sabit Güvenlik kameralari herhangibir yöne otomatik olarak döndürülemeyen kameralardır.Bu tip kamera lar istenmesi durumunda pan-tilt üniteler kullanılarak hareketli hale getirilebilmektedir. Sabit kameraların günümüzde birkaç çeşidi bulunmaktadır.

Bunlar IR güvenlik kameraları, Day Night Güvenlik kameraları ve Sabit ip güvenlik kameralarıdır. Sabit kameralar lens ve dış ortamda muhafaza gerektirdiklerinden dolayı moliyetleri artmakta buda kullanım alanını kısıtlamaktadır.

Dome Tip CCD Güvenlik Kameralari:Dome Tip Kamera lar aynen Sabit kamera larda olduğu gibi herhangi bir hareketi olmayan baştan ayarlandığı noktayı sabit olarak izleyebileceğiniz kameralardır.Dome denmesinin sebebi Kubbeye benzer bir yapısının olmasıdır.Dome kamera lar lensleri üzerinde olduğu için ayrıca lens gerektirmezler bu yüzden genellikle daha ucuzdurlar.

Speed Dome Güvenlik Kamerası:Speed Dome Kameralar tip olarak aynen Sabit dome kameraya benzerler sadece sabit dome kameradan daha büyüktürler veHareketlidirler.Merkezde bulunan operatör tarafından otomatik olarak sağa sola -Yukarı aşağı döndürülebilirler aynı zamanda istenilen noktaya zoom yapabilme imkanı mevcuttur. Bu tür kameralar günümüzde genellikle 35x kadar zoom yapabilme imkanları mevcuttur.Daha çok Mobese uygulamalarında kullanıldığı için halk arasında speed dome kameralara mobese kamerasıda denilmektedir.Detay ve geniş bir alanın izlenmesinde speed dome kameralar yoğunlukla tercih edilmektedir.

IP CCD Güvenlik Kamerası:IP Güvenlik Kameraları Sabit,Dome,Speed Dome olabilmektedirler Diyer kameralardan farkları direk olarak network a takılabilme imkanlarıdır. Buda bu kameraların daha esnek olmasını ve kurulma ve genişlemede büyük kolaylıklar sağlamasına imkan vermektedir.Manesefki fiyatlarının hala pahalı olması ip kameraların geniş bir alana yayaılmasının önünde bir engel teşkil etmektedir. Görüntü kalitesi bakımından çok iyi olan bu kameralar fiyatlarının düşmesine paralel kulanım alanları hızla gelişecektir.

 Bunlardan Başka Zoom Kameralar mevcuttur. Bu kameralarla istenilen mesafelere zoom yapılabilmektedir. Zoom mesafeleri kamerasına göre değişiklik göstermektedir.

Siz değerli müşterilerimizin ürünleri genel hatları ile tanımaları amacıyla hazırlamış olduğumuz yukarıdaki yazımızdan sonra düşünmüş olduğunuz kamera sistemini bizimle irtibata geçerek en uygun fiyatlara temin etmeniz için Lütfen Aşağıdaki linke Tıklayınız Gizli Güvenlik Kameralari:Gizli kamera lar piyasada genellikle PIR Sensörü içine monte edilmiş olarak PIR Kamera şeklinde,Çok küçük yapıda pinhole kamera şeklinde bu şekilde kamera bir tablonun arkasına veya başka görünmeyecek küçük mekanlara konulabilecektir. Gizli kamera ların bazıları Duman dedektörü içine konarak Duman dedektörü şeklinde gizli kamera denilmektedir.